Mi egy ajánlólevelet, álláskeresés

Nemrégiben vált népszerű alkalmazni, hogy folytassa egy ajánlólevelet (vagy akár több). Ezt nevezhetjük egy további eszköz, amelynek célja, hogy növelje a felperes esélyét, hogy a kívánt helyre. Ha egy önéletrajz - ez egy általános képet a jelölt, amely felsorolja az összes érdemei, korábbi munkahelyén, az oktatás, stb Az ajánlólevél - egyfajta jellemző az előző (vagy több) munkát. Tény, hogy ez nem sokban különbözik a szokásos jellemzőit a munkahely, ez csak egy modernebb változata az információkat a munkavállaló.

Használt levelek kezdtek a közelmúltban. Ez egy nagyszerű módja annak, hogy megtanulják a véleménye a jelölt korábbi munkáltatója vagy bármely más személy, aki írta ezt a levelet. Azonban néhány álláskeresők levelet ajánlólevél maguknak, hogy javítsák esélye, ha jelentkezünk egy új munkát. De megkülönböztetni írt levelet a munkáltatótól kézírásos lehetséges.

Azonban mindennek ellenére, hogy ezek a jellemzők közé tartozik még számos távoli rokon. De ez nem jelenti azt, hogy figyelmen kívül hagyják a lehetőséget, hogy további információkat a munkáltatónak magáról. Tehát biztos, hogy kérje egykori főnöke az Ön számára, hogy írjon egy ajánlólevelet, ha lehetséges.

Általános követelmények előállítására ajánlólevél a következők:

levél szövege nem tarthat tovább, mint egy A4-es oldal;

jobb, ha nem használja a józan kifejezések, klisék (például „megbízható alkalmazottja”) - az ilyen javaslatok nem lenyűgözni, de a levélben is, összefoglalását eltévedni többek által benyújtott más jelölt a pozícióra;

kívánatos, hogy át a tényeket (projektekben való részvétel és a tárgyalások, nőtt az értékesítés, stb);

íráshoz kell használni hivatalos fejléces;

A levél szövege közvetlen ajánlást kell venni, mint például a „ajánlom a nevét ...”;

a levél tartalmazza a kapcsolattartási adatait a munkavállaló, aki aláírta;

írni kell világos és őszinte.

A ajánlólevél egészének kell tartalmaznia, mint például:

A társaság neve, ahol a kérelmező dolgozott;

milyen időszakban és milyen projektek vett részt;

milyen feladatokat is végzett;

Az eredményeket az ábrákon (például százalék).

Mint látható, egy ajánlólevelet - egy nagyon hasznos dokumentum, ami növeli az esélyét, hogy a kérelmező a kívánt üres helyre, annak ellenére, hogy egyes munkaadók bánjanak vele egy kis csipet sót. Mindenesetre, a kérelmező ne hanyagolja egy ajánlólevelet, és ha lehetséges, akkor van szükség, hogy magát (vagy még jobb - több korábbi munkahely). További pozitív információk önmagukban munkát soha nem lesz felesleges.